T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MUŞ / MERKEZ - Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

Ock

TÜM ÖĞRENCİLERE DUYURULUR!

Ock

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bitlis'te yapılan Bölge Şampiyonasında Gençler A Kategorisinde okulumuzu temsil eden Suat AKYOL ikinci  ( 2. ) olarak Gümüş Madalya almayı hak kazandı. Aynı kategoride Yunus SEVİM dördüncü ( 4. ) olmayı hak kazandı. Öğrencilerimizin müsabakalarda gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz.

Ock

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü ile Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arasında Yapılan İşbirliği Protokolü

Bu protokol; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bağlı birimlerinin, Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencilerinin, mühendislik alanında eğitim ve uygulama hizmetlerinde Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye  laboratuvarlarının kullanımının ilgili mevzuata uygun bir şekilde sürdürebilmesi amacıyla Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı arasında akdedilmiştir.

Ock

Muş Devlet Hastahanesi Organ Nakli Koordinatörü Faysal ŞEKER tarafından 09.01.2020 tarihinde öğrencilerimize Organ Nakli ve Bağışı hakkında bilgi verildi. 

Ock

Ock

Ock

Her yeni güne, "Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli" diyerek başlayan "Eğitim Takvimi"nde, "Günün Sözü", "Günün Kelimesi", "Günün Atasözü", "Günün Doğrusu", "Günün Oyunu" gibi bölümler yer alıyor.

Ock

Okulumuz genelinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi öğretmenlerimiz tarafından "40 Hadis Ezberleme Yarışması" yapılmıştır. Yarışmaya ilk etapta 110 öğrenci katılmıştır. İlk etapta başarılı olan 21 öğrenci ikinci elemeye katılmışlardır. İkinci eleme sonunda 5 öğrencimiz tam puan alarak 1. olmuştur.

Birinci olan öğrencilerimiz okul idaresi tarafından ödüllendirilmiştir.

Ock

24.12.2019 tarihinde yapılan 9 ve 10. sınıf Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin ortak sınav sonuçlarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. 

Ara

Ara

27.12.2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi temin faaliyetleri konusunda, kurumumuz rehber öğretmenleri Nihan DALKIRAN, Saim DİNÇER ve Tugay TOĞRUL tarafından konferans salonunda öğrencilerimize seminer verilmiştir.

Ara

" Yerinde duran, geriye gidiyor demektir... İleri, daima ileri! ( Mustafa Kemal Atatürk ) anlayışıyla son sınıflarımıza yöenelik TYT ve AYT Deneme Sınavlarımız devam etmektedir. 

Ekm

Okulumuzda 2. kez düzenlenen geleneksel Prof. Dr. Aziz Sancar SANAT LİGİ tüm heyecanıyla devam ediyor. Güncel fikstür ve puan durumu sizlerle..

 

 

Ara

Okulumuz öğrencilerinin okula aidiyet duygularının geliştirmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenen ayın sınıfları ve ayın öğrencileri uygulaması kapsamında ayın  sınıflarına ve ayın öğrencilerine hediyeleri verildi.

Ayın sınıfı seçilen 9-M, 10-M, 11-K VE 12-M sınıflarını tebrik ederiz.

Ayın öğrencisi seçilen Ali Erdem TAŞ, Cihan UYGUR, Ahmet Hasan SELEN, Uğur BİNGÖL isimli öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.