T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MUŞ / MERKEZ - Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Ara

09.12.2019 tarihinde Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Gençler A ve B kategorilerinden katılım sağlayan 5 öğrencimiz kendi kilolarında 1. ( birinci ) olmuşlardır. Okulumuzu ve ilimizi il dışında yapılacak olan Bölge Şampiyonasında temsil edecekler. Öğrencilerimizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

Ara

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Meslek liseliler Hayata Dokunuyor Projesi" kapsamında öğrenciler öğrendiklerini pekiştirme fırsatını buldu.

Ara

Ara

02-03/12/2019 tarihleri arasında Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan Muş İli Okullar Arası Güreş Müsabakasında okulumuz adına 2.lik derecesini elde eden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenimiz Emrah ÖZER ve öğrencilerimizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

Ara

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sokağı'mız -giriş kattında, mescidin yanında-  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından yenilenmiştir. 

Ara

04.12.2019 Çarşamba günü saat 10:00 da okulumuzun Rehber Öğretmenleri Nihan DALKIRAN, Saim DİNÇER ve Tugay TOĞRUL tarafından konferans salonunda çocuk  ve ergen gelişim dönemleri,  ergen bireyle iletişim kurma yolları , diyabet ve bulaşıcı hastalıklardan korunma yollları konulurında eğitim semineri verilmiştir.

Ara

Okulumuz öğrencilerine kurumumuz Rehber Öğretmeni Tugay TOĞRUL tarafından "Bilinçli Teknoloji Kullanımı" konulu seminer verildi.

Kas

Okulumuzun öğrencilerine kurumumuz Rehber Öğretmeni Tugay TOĞRUL tarafından '' Üst Öğrenim Kurumlarına Geçis Sınavları'' semineri konferans salonumuzda yapıldı.

Kas

Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzda incelemelerde bulunarak, okulumuzun eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, sınıfları gezerek öğrencilerle ders etkinliğine katıldı, öğretmenler ile bir araya gelerek 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları hakkında tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundu.

Kas

1. Ara Tatil Mesleki Çalışma ( seminer ) 21.11.2019 Perşembe gününde ''Muş'un nefis yöresel yemeklerini tanıyalım'' etkinliği düzenlendi. Etkinlik yoğun bir katılımla güzel geçti. Etkinlikte harika yörersel yemeklerimizin tadına bakan öğretmenlerimiz yemeklere hayran kaldılar. Etkinlikte emeği geçen herkese tesşşekür ederiz.

Kas

26.11.2019 tarihinde Gezi Tanıtma ve Turizm Kulubü'nün çalışmaları kapsamında okulumuz öğrencileri ile birlikte Muş Alparlan Üniversitesi'ne gezi düzenlendi. 

Kapılarını bizlere açan Muş Alparslan Üniversite'sine ve MŞÜ Sosyal ve Kültürel Hizmetler Şube Müdürü Fırat AYKAN'a teşekkür ederiz.

Kas

19/11/2019 tarihinde Okulumuzun Müzik Öğretmeni Serpil Aktaş ve öğrencilerimizin hazırladığı Türk Halk Müziği Dinletisi yoğun bir katılımla gerçekleşti. Emeği geçen başta Müzik Öğretmenimiz Serpil Aktaş ve herkese teşekkür ederim.

Kas

T.C. Muş Valiliği Muş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilerimize bir çok konudan bilgi verildi. Muş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Kas

"Yeşil bir Türkiye için"  

"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes"